GAGİAD’ın Yeni Başkanı Yiğitcan Konukoğlu Oldu

GAGİAD’ın Yeni Başkanı Yiğitcan Konukoğlu Oldu

Bu haber 2523 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

 

Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği’nin (GAGİAD) 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, GAGİAD 16’ncı Olağan Genel Kurulu’nda görevi Yiğitcan Konukoğlu’na devretti. Sanko Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi olan Yiğitcan Konukoğlu, GAGİAD 15. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

 

Gaziantep’in önde gelen sivil toplum kuruluşlarından GAGİAD’ın iki yılda bir gerçekleşen ve bu yıl 16’ncısı düzenlenen Olağan Genel Kurulu, 2 Mart Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleşti. GAGİAD Kurucu Başkanı ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, GAGİAD Geçmiş Dönem Başkanları Nejat Koçer, Erhan Özmen, Yaşar Erturhan, Taner Özdurak, Bora Tezel, Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Şırnak Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Nihat Bilişik ve dernek üyelerinin yoğun katılım sağladığı Genel Kurul; divan teşekkülü ve divana yetki verilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. GAGİAD 16. Olağan Genel Kurulu’nda; yönetim ve denetim kurulu raporları okunarak, genel kurul tarafından ibra edildi. Ardından Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerinin asil ve yedek seçimi gerçekleştirildi. Genel Kurul sonucunda GAGİAD 15. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yiğitcan Konukoğlu, GAGİAD yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Deniz Yüksel Konukoğlu ise Kadınlar Kurulu Başkanı oldu.

 

İki dönemi boyunca GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Cihan Koçer açılış konuşmasına, bugüne kadar verdikleri emek için yönetim kurulu ve GAGİAD’lılara teşekkür ederek başladı ve şunları söyledi:

 

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atmanın gururunu yaşadığımız bir dönemde, 30’uncu yılını geride bırakan GAGİAD’ın geldiği nokta herkes tarafından takdir edilmektedir. Bugün GAGİAD, iş dünyasına yön veren, yenilikçi adımlarıyla sektöre vizyon katan bir noktadadır. Bizi bugünlere getiren öncelikle kuruluşumuzdaki sağlam temellerdir. Bu sağlam temelden ilham alarak, 30 yıl boyunca durmadan, yorulmadan çalışarak bugünlere geldik. Bugüne kadar ulaştığımız başarının bilincinde olarak, elbette daha iyi, daha büyük işlere imza atmak için var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz. Sizlerin de yakinen bildiği gibi, pandemiden küresel ekonomideki durgunluğa, yaşadığımız elim deprem felaketinden yakın coğrafyamızdaki çatışmalara kadar pek çok zorlukta sorumluluk üstlendik. Ekonomik alanda ortaya koyduğumuzun değerin yanında üstlendiğimiz sorumlulukla sosyal hayattan eğitime, sürdürülebilirlikten kültür sanata kadar her alanda var gücümüzle çalışmaya gayret ettik.”

 

16’ncı Dönem GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve gelen Yiğitcan Konukoğlu, kurul üyelerinin teveccühüne teşekkür ettiğini belirterek duygularını şu şekilde ifade etti:

 

“Bugün 16’ncı dönem Yönetim Kurulu olarak öncelikle çok mutluyuz ve heyecanlıyız. 14 ve 15’inci dönemde Cihan Başkanımız ile çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik, bunların devamlılığını sağlayacağız. Birkaç hususa değinmek istiyorum. Yeni dönemimizde de ana gayemiz, derneğimizin kuruluşundan itibaren hedeflediği; genç nesiller arası ortak aklın oluşturulması, şehirde yatırım ekosistemin ve şehir yaşamının geliştirilmesi ve korunması, derneğimizin devamlılığını sağlanması, üyelerimize kaliteli hizmetin sağlanmasını hedeflemek yönünde olacak. Bu dönemde gerçekleştirmeyi planladığımız ana başlıklar ise; ekonomi, kültür sanat ve üyeler arası iletişimi arttıracak aktivitelerin yapılması, derneğimizin kurumsallaşma çalışmalarının devamlılığının sağlanması, iki dönemdir uygulanan yeni komisyon yapısının devamlılığının sağlanması ve geliştirilmesi şeklinde olacak.”

 

GAGİAD’a bugüne kadar hizmet verenlere teşekkür eden Konukoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

 

İki dönemdir omuz omuza çalıştığım değerli başkanımız Cihan Başkana, Eşi İpek Hanım’a ve geçmiş dönemde emek veren Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Cihan Başkan azmi ve kararlığıyla derneğinize çok emek vermiştir. Kendisiyle olan hem abi kardeş hem de arkadaşlık ilişkimiz GAGİAD ile güçlenmiştir ve bundan sonra da böyle devam edecektir. Bir parantez de Kadınlar Kurulu Başkanımız Sayın Selin Akcan için açmak istiyorum. Kendisi GAGİAD için her zaman en samimi ve temiz duygularla çalıştı kendisine ve GAGİAD için büyük emekler veren Eşi Mehmet Akcan’a derneğimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.’’

 

Genel Kurul sırasında Divan Başkanlığını Mustafa Topçuoğlu’nun, üyeliklerini Erhan Özmen ve Yaşar Erturhan’ın yapmasından ötürü kendilerine teşekkür edildi.

 

GAGİAD 16. Dönem Yönetim Kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu:

 


YİĞİTCAN KONUKOĞLU


YUNUS KARA


ONUR KONUKOĞLU


TUĞÇE TOPÇUOĞLU


MERT GÜLLÜOĞLU


ERMAN ERTURHAN


İBRAHİM TEYMUR


SEÇKİN YILDIRIMDEMİR


BURAK FADILOĞLU

 


ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation